skip to Main Content

Landsledelsen

Folkebevægelsen mod EU’s Landsledelse

Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.

Erik Bach
Saxenkolvej 6, 3210 Vejby
Telefon: 26 29 38 66
E-mail: erikbach@mail.dk

Lave K. Broch
E-mail: broch1@hotmail.com
Telefon: 28 92 21 27

Kathrine Klok Due
Laurvigsgade 13, 8200 Århus N.
Telefon: 20 41 00 17
E-mail: kathrineklokdue@gmail.com

Susanna Dyre-Greensite
Steen Billes gade 2, st.th., 2100 København Ø.
Telefon: 53 78 08 18
E-mail: susannadg@gmail.com

Niels Eriksen
Holmbladsgade 70D, 1.th. 2300 København S 
Telefon: 38 74 88 46/Mobil: 24 40 88 46
E-mail: niels@folkebevaegelsen.dk

Jørgen Grøn
Sjøstrupvej 63, Sjøstrup, 9600 Aars
Telefon: 98 62 18 14
E-mail: jg@sjostrup.dk

Eva Hallum
Valbygårdsvej 91, 1.th., 2500 Valby
Telefon: 36 46 64 86/Mob: 21 29 08 51
E-mail: hallumeva@gmail.com

Hans Hansen
Storegade 40, 6700 Esbjerg
Telefon: 20 65 19 18
E-mail: hh6700@gmail.com

Kim Holm
Skanderborgvej 15, 7171 Uldum
Telefon: 51 52 41 68
E-mail: kim_holm@holmsverden.dk

Jesper Morville
Christianshvilevej 3, 1., 2920 Charlottenlund
Telefon: 39 63 35 37/mobil: 23 63 35 37
E-mail: jespermorville@mail.dk

Lars Østergaard Møller
Bag Fortet 1, st. , 2860 Søborg
Telefon: 29 86 73 55
E-mail: bagfortet1@mail.tele.dk

Ole Nors Nielsen
Ryesgade 11 A, st.th., 9000 Aalborg
Telefon: 23 23 54 12
E-mail: ole.nielsen@3f.dk

Niels Jørgen Bæk Paulsen 
Telefon: 26 14 62 22
E-mail: niels_j@live.dk

Carsten Rasmussen
Skovvej 27 B, 5400 Bogense
Telefon: 22 82 36 06
E-mail: carsten_rasmussen178@hotmail.com

Johanne L. Rindsig
Thyrasgade 11, 2.th., 2200 København N.
Telefon: 61 60 05 85
E-mail: johannekristiansen@hotmail.com

Sven Skovmand
Stendyssevej 56, Stenvad, 8586 Ørum Djurs
Telefon: 86 38 16 88
E-mail: sven@samtid.dk

 

Thoekil Sohn er medlem af LL (Foto: FB)

Thorkil Sohn
Sognegårdsvej 11, Husby, 6990 Ulfborg
Telefon: 97 49 54 07/Mobil: 29 26 23 07
E-mail: thorkil.sohn@mail.dk

Åge M. Staun
Herningvej 55, Nikkelborg, 7800 Skive
Telefon: 97 53 42 76/mobil: 40 68 12 03
E-mail: aas@jhcmanagement.dk

Karina Rohr Sørensen
Stenmaglevej 39, 2700 Brønshøj
Telefon: 51 91 26 32
E-mail: karina@folkebevaegelsen.dk

Kjeld Richter-Mikkelsen
Østerbrogade 128, 7. 9400 Nørresundby
Telefon: 21 24 66 53
E-mail: kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Jean Thierry
Bispeparken 30, 2.th., 2400 København NV
Telefon: 35 85 48 43/mobil: 21 18 92 65
E-mail: jean@fremtidsmaskinen.dk

Suppleanter

1.

Stefan Roy Frederiksen

2.

Luise Hemmer Pihl 
Auningvej 33, Sdr. Kastrup, 8544 Mørke
Telefon: 50 55 70 65
E-mail: skrodhoj@gmail.dk

3.

Kit Aastrup

 

 

Back To Top
X

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Vi bruger cookies i forbindelse med besøgsstatistik.
Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker OK herunder, betragtes dette som din accept.

Luk