skip to Main Content

Kalender

sep
26
ons
Amager: Medlemsmøde med valg af delegerede for Amager mod Unionen
sep 26 kl. 19:00 – 20:30

Behandling af valggrundlag og årsplan, samt valg af delegerede til Folkebevægelsens landsmøde

sep
27
tors
Indre By/Christianshavn medlemsmøde med valg af delegerede Folkebevægelsens sekretariat
sep 27 kl. 19:00 – 21:00

Valg af delegerede til Folkebevægelsens årsmøde 27.10 og 28.10. 2018.

Oplæg om udkastet til valggrundlag for parlamentsvalget i maj 2019 ved Eva Hallum.

Øvrig dagsorden følger senere. Kaffe på kanden.

Østerbro: Medlemsmøde med valg af delegerede
sep 27 kl. 19:00 – 20:30
Herlev: Medlemsmøde med valg af delegerede for Herlev, Ballerup, Smørum og Værløse
sep 27 kl. 19:30 – 21:00
Slagelse: Generalforsamling med valg af delegerede
sep 27 kl. 19:30 – 20:30
okt
2
tirs
Esbjerg: Medlemsmøde med valg af delegerede
okt 2 kl. 17:30 – 19:00

Inden vores offentlige møde holder Esbjerg-komiteen medlemsmøde med valg af delegerede til landsmødet i Aalborg i oktober.

Følg med på www.viviludaf.eu og Facebook: Folkebevægelsen mod EU Esbjerg

Valby: Generalforsamling med valg af delegerede for komiteerne Valby og Sydvest
okt 2 kl. 18:00 – 19:30
Esbjerg: offentligt møde om Danmarks muligheder efter udmeldelse af EU
okt 2 kl. 19:00 – 21:00

Kom og hør Karen Sunds fra Folkebevægelsen fortælle om Danmarks muligheder efter en udmeldelse af EU.

Arrangementet er gratis og der er kaffe og kage.

Følg med på www.viviludaf.eu og Facebook: Folkebevægelsen mod EU Esbjerg

Helsingør: Medlemsmøde med valg af delegerede
okt 2 kl. 19:00 – 20:30
Odense: Medlemsmøde med valg af delegerede for Fyns komiteer
okt 2 kl. 19:00 – 21:00
Skive: medlemsmøde med valg af delegerede
okt 2 kl. 19:00 – 20:00

Fælles medlemsmøde m. valg af delegerede til Folkebevægelsens landsmøde Thy/Mors – Holstebro/Struer -Ulfborg m.fl. og Skive komiteen

 

Valby: offentligt møde med Ditte Staun
okt 2 kl. 19:30 – 21:00

EU i sang og tale

Anne Würgler spiller og synger sange om EU

Ditte Staun taler om EU-modstand lige nu; hvorfor og hvordan: fra Brexit til Daxit

Ken Bruun giver eksempler på EU’s svindel og EU-tilhængernes bedrageri

Alle er velkomne! Uanset holdning til EU – Vi ønsker at få en god debat om de vigtige spørgsmål

okt
3
ons
Kaas: medlemsmøde med valg af delegerede for Jammerbugt-komiteen
okt 3 kl. 19:00 – 20:30

Der skal vælges delegerede til landsmødet i Aalborg 27. og 28. oktober.

Der vil på mødet være oplæg fra landsledelsen og vi byder på kaffe og kage.

okt
9
tirs
Nordvest: offentligt møde med Rina Ronja Kari
okt 9 kl. 19:00 – 20:30
Nordvest: Fællesmøde med valg af delegerede for komiteerne Nørrebro og Nordvest
okt 9 kl. 20:30 – 21:00

På mødet behandles landsmødet 27.-28. oktober og foreberedelsen af liste N’s valgkamp i 2019

okt
10
ons
Roskilde: komitemøde med valg af delegerede
okt 10 kl. 19:00 – 20:00

Medlemsmøde med diskussion af Folkebevægelsens kommende landsmøde samt valg af delegerede

okt
27
lør
Aalborg: Landsmøde 2018
okt 27 kl. 11:30 – okt 28 kl. 13:30
nov
6
tirs
Odense: Fællesmøde for de fynske komiteer
nov 6 kl. 19:00 – 20:30
dec
4
tirs
Odense: Julehygge
dec 4 kl. 19:00 – 21:00

Fællesmøde og julehygge med gløgg og æbleskiver

Back To Top
X

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Vi bruger cookies i forbindelse med besøgsstatistik.
Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker OK herunder, betragtes dette som din accept.

Luk