fbpx
skip to Main Content

Landsledelse og forretningsudvalg

Landsledelsen

Folkebevægelsen mod EU’s landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.

Landsledelsen kan kontaktes via mail på ll@folkebevaegelsen.dk.

Anne Mette Omø Carlsen
2860 2263‬
anne_mettec3@hotmail.com
 København N

Eva Hallum
2129 0851   3646 6486
hallumeva@gmail.com
 Valby

Jean Thierry
2118 9265‬
jean@fremtidsmaskinen.dk
 København NV

Jesper Morville
2363 3537   3963 3537
jespermorville@mail.dk
 Charlottenlund

Johanne L. Rindsig
6160 0585
johannekristiansen@hotmail.com
 Karup

Karina Rohr Sørensen
5191 2632
karina@folkebevaegelsen.dk
 Brønshøj

Kathrine Klok Due
2041 0017
kathrineklokdue@gmail.com
 Århus

Kjeld Richter-Mikkelsen
2124 6653
kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com
 Nørresundby

Kim W. Bilfeldt
2294 1910
kimw@bilfeldt.dk
 Halsnæs

Lave K. Broch
2892 2127
broch1@hotmail.com
 Hasle

Mette Langdal
2429 0662
mettelangdal@gmail.com
 Kolding

Niels Eriksen
2440 8846   3874 8846
niels@folkebevaegelsen.dk
 København S

Susanna Dyre-Greensite
2165 2917
susanna@folkebevaegelsen.dk
 København Ø

Thorkil Sohn
2926 2307   9749 5407
thorkil.sohn@mail.dk
 Ringkøbing

Tue Sylvest
4033 0460
tue_sylvest@hotmail.com
 Brønshøj

Suppleanter

1. Suppleant

Vagn Christensen
2067 0067
vagn@rava.dk
 Haderslev

2. Suppleant

Allan Krautwald
6116 7670
krautwald@oncable.dk
 Svendborg

Forretningsudvalget

Folkebevægelsen mod EU’s forretningsudvalg består af:

Johanne L. Rindsig

Karina Rohr Sørensen

Lave K. Broch

Susanna Dyre-Greensite

Thorkil Sohn

Forretningsudvalget kan kontaktes via mail på fu@folkebevaegelsen.dk.

Back To Top