skip to Main Content

Landsledelsen

Folkebevægelsen mod EU’s Landsledelse

Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.


Carsten Rasmussen
📞 22 82 36 06
📧 carsten_rasmussen178@hotmail.com


Ditte Staun

📞 91 55 00 30‬
📧 dittestaun1@gmail.com


Eva Hallum
📞 21 29 08 51
☎️ 36 46 64 86
📧 hallumeva@gmail.com


Jesper Morville
📞 23 63 35 37
☎️ 39 63 35 37
📧 jespermorville@mail.dk


Johanne L. Rindsig
📞 61 60 05 85
📧 johannekristiansen@hotmail.com


Karina Rohr Sørensen
📞 51 91 26 32
📧 karina@folkebevaegelsen.dk


Kathrine Klok Due
📞 20 41 00 17
📧 kathrineklokdue@gmail.com


Lars Østergaard Møller
📞 29 86 73 55
📧 bagfortet1@mail.tele.dk


Lave K. Broch
📞 28 92 21 27
📧 broch1@hotmail.com


Mette Langdal

📞 24 29 06 62
📧 mettelangdal@gmail.com


Niels Eriksen
📞 24 40 88 46
☎️ 38 74 88 46
📧 niels@folkebevaegelsen.dk


Ole Nors Nielsen
📞 23 23 54 12
📧 ole.nielsen@3f.dk


Susanna Dyre-Greensite
📞 53 78 08 18
📧 susanna@folkebevaegelsen.dk


Thorkil Sohn
📞 29 26 23 07
☎️ 97 49 54 07
📧 thorkil.sohn@mail.dk


Åge M. Staun
📞 40 68 12 03
☎️ 97 53 42 76
📧 aas@jhcmanagement.dk

Suppleanter

1.

Kjeld Richter-Mikkelsen
📞 21 24 66 53
📧 kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

2.

Kim W. Bilfeldt
📞 22 94 19 10
📧 kimw@bilfeldt.dk

Folkebevægelsen mod EU's Landssekretariat

Lyngbyvej 42
2100 København Ø

Åbningstider:

Mandage, tirsdage og onsdage:
Kl. 10.00 - 15.00

Tlf. 35 36 37 40
fb@folkebevaegelsen.dk

Telefontider:

Mandage, tirsdage og onsdage:
Kl. 10.00 - 15.00

Back To Top

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Vi bruger cookies i forbindelse med besøgsstatistik.
Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker OK herunder, betragtes dette som din accept.

Luk