fbpx
skip to Main Content

Landsledelsen

Folkebevægelsen mod EU’s Landsledelse

Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.

Carsten Rasmussen
 2282 3606
carsten_rasmussen178@hotmail.com
 
Bogense

Jesper Morville
2363 3537   3963 3537
jespermorville@mail.dk
 Charlottenlund

Kathrine Klok Due
2041 0017
kathrineklokdue@gmail.com
 Århus

Lave K. Broch
2892 2127
broch1@hotmail.com
 Hasle

Susanna Dyre-Greensite
2165 2917
susanna@folkebevaegelsen.dk
 København Ø

Ditte Staun
9155 0030‬
dittestaun1@gmail.com
 Skive

Johanne L. Rindsig
6160 0585
johannekristiansen@hotmail.com
 Karup

Kim W. Bilfeldt
2294 1910
kimw@bilfeldt.dk
 Halsnæs

Mette Langdal
2429 0662
mettelangdal@gmail.com
 Kolding

Thorkil Sohn
2926 2307   9749 5407
thorkil.sohn@mail.dk
 Ringkøbing

Eva Hallum
2129 0851   3646 6486
hallumeva@gmail.com
 Valby

Karina Rohr Sørensen
5191 2632
karina@folkebevaegelsen.dk
 Brønshøj

Kjeld Richter-Mikkelsen
2124 6653
kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com
 Nørresundby

Niels Eriksen
2440 8846   3874 8846
niels@folkebevaegelsen.dk
 Amager

Åge Staun
4068 1203   9753 4276
aas@jhcmanagement.dk
 Skive

Back To Top