skip to Main Content

Landsledelsen

Folkebevægelsen mod EU’s Landsledelse

Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.


Carsten Rasmussen
📞 22 82 36 06
📧 carsten_rasmussen178@hotmail.com


Ditte Staun

📞 91 55 00 30‬
📧 dittestaun1@gmail.com


Eva Hallum
📞 36 46 64 86/Mob: 21 29 08 51
📧 hallumeva@gmail.com


Jesper Morville
📞 39 63 35 37/mobil: 23 63 35 37
📧 jespermorville@mail.dk


Johanne L. Rindsig
📞 61 60 05 85
📧 johannekristiansen@hotmail.com


Karina Rohr Sørensen
📞 51 91 26 32
📧 karina@folkebevaegelsen.dk


Kathrine Klok Due
📞 20 41 00 17
📧 kathrineklokdue@gmail.com


Lars Østergaard Møller
📞 29 86 73 55
📧 bagfortet1@mail.tele.dk


Lave K. Broch
📞 28 92 21 27
📧 broch1@hotmail.com


Mette Langdal

📞 24 29 06 62
📧 mettelangdal@gmail.com


Niels Eriksen
📞 38 74 88 46/Mobil: 24 40 88 46
📧 niels@folkebevaegelsen.dk


Ole Nors Nielsen
📞 23 23 54 12
📧 ole.nielsen@3f.dk


Susanna Dyre-Greensite
📞 53 78 08 18
📧 susannadg@gmail.com


Thorkil Sohn
📞 97 49 54 07/Mobil: 29 26 23 07
📧 thorkil.sohn@mail.dk


Åge M. Staun
📞 97 53 42 76/mobil: 40 68 12 03
📧 aas@jhcmanagement.dk

Suppleanter

1.

Kjeld Richter-Mikkelsen
📞 21 24 66 53
📧 kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

2.

Kim W. Bilfeldt
📞 22 94 19 10
📧 kimw@bilfeldt.dk

Back To Top