skip to Main Content

Lokale komitéer

Folkebevægelsen mod EU har over 60 lokale komitéer og kontaktpersoner rundt om i landet.

Du er til enhver tid velkommen til at tage kontakt til Folkebevægelsen mod EU’s kontaktpersoner samt deltage i arrangementer i alle vores lokale komitéer.

I kalenderen her på hjemmesiden kan du se, hvor og hvornår det næste arrangement i en af vores lokale komitéer.

Find din lokale komité og kontaktperson herunder.

Vi glæder os til at se dig!

Liste over lokale komitéer

📍København og omegn

Lars Østergaard Møller (kasserer)
📞 2986 7355
📧 bagfortetl@mail.tele.dk

Kirsten Johannesen
📞 3860 6278
📧 kirsjo@hotmail.com

Carl-Aage Jensen
📞 3029 7374
📧 caaj1108@gmail.com

📍Amager-Amagerland

Carl-Aage Jensen
📞 3029 7374
📧 caaj1108@gmail.com

📍Ballerup-Herlev-Smørum

Jørgen Bentzen
📞 2826 9132
📧 joergen_bentzen@mail.dk

📍Brønshøj-Husum-Vanløse

Kirsten Johannesen
📞 5219 2996
📧 kirs.jo@hotmail.com

📍Christianshavn/Indre by

Birthe Uhre Pedersen
📧 birteuhre@gmail.dk

📍Frederiksberg

Per Aabel
📞 2026 1948
📧 pivanaa@gmail.com

📍Gentofte-Hellerup

Gentofte, Hellerup, Gladsaxe, Lyngby og Tårbæk

Ida Jørgensen
📞 2888 1241
📧 ida2870@gmail.com

📍Hvidovre

Inge Søborg
📞 6076 0092
📧 ingesoeborg@gmail.com

📍Nordvest

Jean Thierry
📞 2118 9265
📧 jean@fremtidsmaskinen.dk

📍Nørrebro

Helge Knudsen
📞 2231 6387
📧 helgeknuds@gmail.com

📍Rødovre

Benny Strøm
📞 2083 1276
📧 mightydam@gmail.com

📍Syd-Vest og Sydhavnen

Egon Laugesen
📞 2485 7317
📧 egon.laugesen@gmail.com

📍Valby

Ole Galster Bach
📞 3025 6689
📧 olebach31@gmail.com

📍Vestegnen

Bo Møller
📞 3166 7360
📧 lbjm@mail1.stofanet.dk

📍Vesterbro

Ole Stenberg
📞 3323 5015
📧 zama@dlgtele.dk

📍Østerbro

Ole Gleerup
📞 2077 2730
📧 olegleerup@hotmail.com

📍Bornholmskomitéen mod EU

Jens Kristiansen
📞 3215 2676
📧 jensikris@hotmail.com

Børge Olsen
📞 2032 7858
📧 olsenboerge@hotmail.com

📍Frederikssund-Egedal

Jan Vogel
📞 2721 0783
📧 janvogel@privat.dk

📍Halsnæs

Jan Mortensen
📞 4045 6179
📧 jmort.mail@gmail.com

📍Helsingør

Ole Bjerregaard Nielsen (kasserer)
📞 4921 7552
📧 bjerregaardnielsen@stofanet.dk

Jørgen Raffnsøe (sekretær)
📞 2324 2142
📧 raf@hedvig.org

📍Hillerød

Hillerød, Allerød, Rudersdal samt Gribskov, Græsted, Gilleleje og Helsinge

Gerhardt Wehlitz
📞 3063 7118
📧 gewe@live.dk

📍Greve

Ulf Kobbernagel
📞 2280 6608
📧 ukobber@gmail.com

📍Køge og Stevns

Elisabeth Bergsøe
📞 2619 8885
📧 elisabeth@alotola.dk

📍Roskilde

Svend Erik Christensen
📞 4635 1857
📧 agerhonevej15@gmail.com

📍Vestsjælland

Elma Lindberg
📞 3062 6685
📧 naver@mail.dk

📍Haslev

Bent Kunding
📞 2573 9930
📧 bentkunding1943@gmail.com

📍Holbæk og Odsherred

Steen Jørgensen
📞 9399 5857
📧 steen.jorgensen1968@gmail.com

📍Falster

Glenn Dalsasso Olsen
📞 2173 7989
📧 dalsasso@sol.dk

📍Lolland

Per Markmøller
📞 6030 2254
📧 agniper@gmail.com

📍Næstved

Tommy Lindegaard
📞 3040 1956
📧 tommy@123mail.dk

📍Vordingborg

Kjeld Christensen
📞 5196 6322

📍Assens

Folmer Riis
📞 6226 1726
📧 riis@it.dk

📍Fåborg/Midtfyn

Brian Jaminson
📞 2122 6279
📧 bjaminson@mail.tele.dk

📍Langeland

Bent Hansen
📞 5136 2662

📍Odense

John Jeppesen
📞 2617 4561
📧 johnjeppe47@gmail.com

📍Nordfyn

Bogense, Sødersø og Otterup

Carsten Rasmussen
📞 2282 3606
📧 carsten_rasmussen178@hotmail.com

📍Svendborg

Lisbeth Pieszak
📞 2925 9383
📧 lisbethpieszak@mail.tele.dk

📍Østfyn

Benny Pieszak
📞 6140 9471
📧 pieszak@tdcspace.dk

📍Ærø

Inge Skov
📞 5090 7240
📧 ingse66@hotmail.com

📍Sønderjylland

Mette Langdal
📞 2429 0662
📧 mettelangdal@gmail.com

📍Bramminge

Preben Kristensen
📞 7517 2257
📧 benteogpreben@mail.tele.dk

📍Esbjerg

Esbjerg, Fanø, Ribe og Varde

Carlo Hermansen
📞 2097 0721
📧 carlo.hermansen@3f.dk

📍Fredericia og Vejle

Kim Fonvig
📞 2576 0875
📧 dsl123365@vip.cybercity.dk

📍Horsens

Kim Holm
📞 5152 4168
📧 kim_holm@post.tele.dk

📍Kolding

Mikael Betzer
📞 2615 6682
📧 betzer@profibermail.dk

📍Midt-og Vestjylland

Thorkil Sohn
📞 2926 2307
📧 thorkil.sohn@mail.dk

📍Herning-Brande

Hans Kristian Steffensen
📞 3514 3243
📧 hanskristiansteffensen@gmail.com

📍Nordvestjylland

Lemvig, Struer, Holstebro og Ringkøbing-Skjern

Thorkil Sohn
📞 2926 2307
📧 thorkil.sohn@mail.dk

📍Skanderborg-Odder

Rikke Bay
📞 2344 1241
📧 rikkebay@dlgmail.dk

📍Skive

Jens Christian Jensen
📞 6074 4360
📧 jenli@energimail.dk

📍Thy-Mors

Gustav Sieg Sørensen
📞 5172 4673
📧 gustav.sieg.1951@godmail.dk

📍Viborg

Merete Christoffersen
📞 4118 9146
📧 gert.lundoe@gmail.com

📍Djursland

Karen Sunds
📞 3091 1271
📧 karen.sunds@gmail.com

📍Randers

Michael Rützou
📞 2186 0069
📧 obastard99@gmail.com

📍Ry

Heidi Andersen
📞 8689 0188
📧 haen@sclerosecentret.dk

📍Silkeborg

Inge Høgh
📞 2177 9068
📧 ingehoegh@mail.dk

📍Århus

Jakob Lindblom
📞 6178 5456
📧 jakob.lindblom@gmail.com

📍Aalborg-Nørresundby-Hjørring

Kontor:
Folkebevægelsen mod EU
Søndergade 12, postboks 1401
9100 Aalborg
📞 98 13 96 81

Kjeld Richter-Mikkelsen
📞 2124 6653
📧 kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

📍Brønderslev

Hanne Grethe Mortensen
📞 9883 5265
📧 hallundhg@ofir.dk

📍Sæby/Frederikshavn

Aage Olsen
📞 2021 5081
📧 post.aage@gmail.com

📍Himmerland

Jørgen Grøn
📞 3048 1976
📧 jg@sjostrup.dk

📍Jammerbugt

Jan Højen
📞 2234 5270
📧 j.k.hoejen@gmail.com

Lis Jensen
📞 2149 5981
📧 feddet15@gmail.com

Folkebevægelsen mod EU’s landssekretariat

Lyngbyvej 42
2100 København Ø
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

Åbningstider:
Tirsdag, onsdag og torsdag: Kl. 10.00 – 15.00
Mandag og fredag: Efter aftale

Telefontider:
Tirsdag, onsdag og torsdag: Kl. 10.00 – 15.00

Ditte Marie Gyldenberg Ovesen
Sekretariatsleder
📧 dittem@folkebevaegelsen.dk

Kirsten Bilfeldt
Bogholderi og økonomi
📧 kirsten@folkebevaegelsen.dk

Folkebevægelsen mod EU's Landssekretariat

Lyngbyvej 42
2100 København Ø

Åbningstider:

Mandage, tirsdage og onsdage:
Kl. 10.00 - 15.00

Tlf. 35 36 37 40
fb@folkebevaegelsen.dk

Telefontider:

Mandage, tirsdage og onsdage:
Kl. 10.00 - 15.00

Back To Top

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Vi bruger cookies i forbindelse med besøgsstatistik.
Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker OK herunder, betragtes dette som din accept.

Luk