Kontakt

Folkebevægelsen mod EU har både sekretariater i København og Bruxelles. Drejer din henvendelse sig om bevægelsen organisatoriske eller lokale arbejde, skal du kontakte sekretariatet i København. Pressehenvendelser eller spørgsmål vedrørende politisk og parlamentarisk arbejde, skal rettes mod Bruxelles-sekretariatet. Nederst kan du finde en liste over landsledelsen, lokale komiteer og udvalg.

Talspersoner

Folkebevægelsen mod EU’s medlem af EU-parlamentet, Rina Ronja Kari, repræsenterer sammen med fire talspersoner organisationen i offentligheden.

rina_ronja_kari

Rina Ronja Kari

T:  26 70 18 16
M:  rina@folkebevaegelsen.dk
W:  rinaronja.dk
  Facebook

Lave K. Broch

Lave K. Broch

T:  28 92 21 27
M:  lave@folkebevaegelsen.dk
W:  Se hjemmeside – klik her!
  Facebook

JPEG - 603.6 kb

Jørgen Grøn

T:  98 62 18 14
M:  jg@sjostrup.dk
W: Se hjemmeside – klik her!
Facebook

JPEG - 617.3 kb

Ole Nors Nielsen

T:  23 23 54 12
M:  ole.nielsen@3f.dk

PNG - 2.5 Mb

Poul Gerhard Kristiansen

T:  35 36 37 40
M:  poulgerhard@folkebevaegelsen.dk

Folkebevægelsens landssekretariat

Tordenskjoldsgade 21, st.th., 1055 København K.
Tlf 35 36 37 40 – Fax 35 82 18 06
Åbningstider: Mandag-torsdag 10-16. Fredag lukket.
Telefontider: Mandag-torsdag 10-13 og 14-16.
fb@folkebevaegelsen.dk

Landssekretær: Poul Gerhard Kristiansen
poulgerhard@folkebevaegelsen.dk

Organisationskonsulent: Allan Vesterlund
Allan@folkebevaegelsen.dk

Kampagnekoordinator: Lave K. Broch
lave@folkebevaegelsen.dk

Receptionist: Jan Vogel
Janvogel@folkebevaegelsen.dk

Studentermedhjælper: Mille Simonsen
Mille@folkebevaegelsen.dk

Folkebevægelsens lokale komiteer

Folkebevægelsen mod EU har lokale komiteer og kontaktpersoner op mod 100 steder rundt om i landet.
Find dem her

Ledelsen

Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. Landsledelsen vælger et forretningsudvalg til den daglige ledelse samt talspersoner til at repræsentere organisationen overfor offentligheden.

Landsledelsen består af forretningsudvalg og:
JPEG - 586.3 kb
Erik Bach, Saxenkolvej 6, 3210 Vejby
Telefon: 26 29 38 66
E-mail: erikbach@mail.dk

JPEG - 634.9 kb

Kathrine Klok Due,
Laurvigsgade 13, 8200 Århus N.
Telefon: 20 41 00 17
E-mail: kathrineklokdue@gmail.com

JPEG - 603.6 kb

Jørgen Grøn,
Sjøstrupvej 63, Sjøstrup, 9600 Aars
Telefon: 98 62 18 14
E-mail: jg@sjostrup.dk

JPEG - 557.6 kb

Eva Hallum,
Valbygårdsvej 91, 1.th., 2500 Valby
Telefon: 36 46 64 86/Mob: 21 29 08 51
E-mail: hallumeva@gmail.com

JPEG - 561.7 kb

Hans Hansen,
Storegade 40, 6700 Esbjerg
Telefon: 20 65 19 18
E-mail: hh6700@gmail.com

JPEG - 599.9 kb

Kim Holm,
Skanderborgvej 15, 7171 Uldum
Telefon: 51 52 41 68
E-mail: kim_holm@holmsverden.dk

JPEG - 614.8 kb

Johanne Langdal Kristiansen,
Thyrasgade 11, 2.th., 2200 København N.
Telefon: 61 60 05 85
E-mail: johannekristiansen@hotmail.com

JPEG - 474 kb

Esben R. Madsen,
Skattergade 19, 5700 Svendborg
Telefon: 30 64 46 13
E-mail: esben91@hotmail.com

JPEG - 533 kb

Jesper Morville,
Christianshvilevej 3, 1., 2920 Charlottenlund
Telefon: 39 63 35 37/mobil: 23 63 35 37
E-mail: jespermorville@mail.dk

JPEG - 668.9 kb

Lars Østergaard Møller,
Bag Fortet 1, st. , 2860 Søborg
Telefon: 29 86 73 55
E-mail: bagfortet1@mail.tele.dk

JPEG - 645.1 kb

Pia Aaes Møller,
Stadionvej 27, 2.mf., 2600 Glostrup
Telefon: 22 52 85 00
E-mail: regnbuestjerne@gmail.com

JPEG - 617.3 kb

Ole Nors Nielsen,
Ryesgade 11 A, st.th., 9000 Aalborg
Telefon: 23 23 54 12
E-mail: ole.nielsen@3f.dk

JPEG - 599.5 kb

Luise Hemmer Pihl,
Auningvej 33, Sdr. Kastrup, 8544 Mørke
Telefon: 50 55 70 65
E-mail: skrodhoj@gmail.dk

JPEG - 592.8 kb

Sven Skovmand,
Stendyssevej 56, Stenvad, 8586 Ørum Djurs
Telefon: 86 38 16 88
E-mail: sven@samtid.dk

JPEG - 712 kb

Thorkil Sohn,
Sognegårdsvej 11, Husby, 6990 Ulfborg
Telefon: 97 49 54 07/Mobil: 29 26 23 07
E-mail: thorkil.sohn@mail.dk

JPEG - 565.4 kb

Åge M. Staun,
Herningvej 55, Nikkelborg, 7800 Skive
Telefon: 97 53 42 76/mobil: 40 68 12 03
E-mail: aas@jhcmanagement.dk

JPEG - 538 kb

Søren Søndergaard,
Vadgårdsvej 133, 2860 Søborg
Telefon: 40 45 38 49
E-mail: sorenbosondergaard@gmail

JPEG - 550.9 kb

Karina Rohr Sørensen,
Stenmaglevej 39, 2700 Brønshøj
Telefon: 51 91 26 32
E-mail: karina@folkebevaegelsen.dk

JPEG - 497.6 kb

Jean Thierry,
Bispeparken 30, 2.th., 2400 København NV
Telefon: 35 85 48 43/mobil: 21 18 92 65
E-mail: jean@fremtidsmaskinen.dk

Niels Eriksen,
Vestbanevej 8, 3.th. 2500 Valby
Telefon: 38 74 88 46/Mobil: 24 40 88 46
E-mail: niels@folkebevaegelsen.dk

Kjeld Richter-Mikkelsen,
Østerbrogade 128, 7. 9400 Nørresundby
Telefon: 21 24 66 53
E-mail: kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Suppleanter:
1.

JPEG - 603.2 kb

Gustav Sieg Sørensen,
Tårnvej 56, Hørdum, 7752 Snedsted
Telefon: 51 72 46 73
E-mail: gustav@folkebevaegelsen.dk

2.

JPEG - 532.3 kb

Morten Dam,
Ourøgade 19, 4.th., 2100 København Ø.
Telefon: 42 33 29 35
E-mail: mortendam88@hotmail.com

3.
JPEG Carsten Rasmussen,
Skovvej 27 B, 5400 Bogense
Telefon: 22 82 36 06
E-mail: carsten_rasmussen178@hotmail.com

</>

Forretningsudvalget

JPEG - 614.8 kb

Johanne Langdal Kristiansen
Thyrasgade 11, 2.th., 2200 København N
Telefon: 61 60 05 85
E-mail: johannekristiansen@hotmail.com

JPEG - 533 kb

Jesper Morville,
Christianshvilevej 3, 1., 2920 Charlottenlund
Telefon: 39 63 35 37/mobil: 23 63 35 37
E-mail: jespermorville@mail.dk

JPEG - 668.9 kb

Lars Østergaard Møller
Bag Fortet 1, st. , 2730 Herlev
Telefon: 44 53 46 47 / 29 86 73 55
E-mail: bagfortet1@mail.tele.dk

JPEG - 565.4 kb

Åge M. Staun,
Herningvej 55, Nikkelborg, 7800 Skive
Telefon: 97 53 42 76/mob: 40 68 12 03
E-mail: aas@jhcmanagement.dk

JPEG - 550.9 kb

Karina Rohr Sørensen
Stenmaglevej 39, 2700 Brønshøj
Telefon: 51 91 26 32]
E-mail: karina@folkebevaegelsen.dk

Niels Eriksen
Vestbanevej 8, 3.th. 2500 Valby
Telefon: 38 74 88 46. Mob: 24 40 88 46.
E-mail: niels@folkebevaegelsen.dk

Kjeld Richter-Mikkelsen
Østerbrogade 128, 7. 9400 Nørresundby
Telefon: 21 24 66 53
Email: kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Vi bruger cookies i forbindelse med besøgsstatistik.
Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker OK herunder, betragtes dette som din accept.

Luk