Talspersoner

>> Folkebevægelsens åbningstider og pressekontakter i juli og august

Folkebevægelsen mod EU’s medlem af EU-parlamentet, Rina Ronja Kari, repræsenterer sammen med fire talspersoner organisationen i offentligheden.

PNG - 1.5 Mb

Rina Ronja Kari
Telefon 26 70 18 16
E-mail rina@folkebevaegelsen.dk
Se hjemmeside - klik her!
Mød mig på Facebook - klik her!

PNG - 2.7 Mb

Lave K. Broch
Telefon 28 92 21 27
E-mail lave@folkebevaegelsen.dk
Se hjemmeside - klik her!
Mød mig på Facebook - klik her!

JPEG - 603.6 kb

Jørgen Grøn
Telefon 98 62 18 14
E-mail jg@sjostrup.dk
Se hjemmeside - klik her!
Mød mig på Facebook - klik her!

JPEG - 617.3 kb

Ole Nors Nielsen
Telefon 23 23 54 12
E-mail ole.nielsen@3f.dk

PNG - 2.5 Mb

Poul Gerhard Kristiansen
Telefon 35 36 37 40
E-mail: poulgerhard@folkebevaegelsen.dk


Folkebevægelsens landssekretariat

Tordenskjoldsgade 21, st.th., 1055 København K.
Tlf 35 36 37 40 - Fax 35 82 18 06
Åbningstider: Mandag-torsdag 10-16. Fredag lukket.
Telefontider: Mandag-torsdag 10-13 og 14-16.
fb@folkebevaegelsen.dk

Landssekretær: Poul Gerhard Kristiansen
poulgerhard@folkebevaegelsen.dk

Kampagnekoordinator: Lave K. Broch
lave@folkebevaegelsen.dk

Receptionist: Jan Vogel
Janvogel@folkebevaegelsen.dk

Studentermedhjælper: Cecilie Gundersen
Cecilie@folkebevaegelsen.dk

Studentermedhjælper: Mille Simonsen
Mille@folkebevaegelsen.dk



  • Ledelsen

    Folkebevægelsens landsmøder vælger en landsledelse til at lede organisationen. (...)

  • Udvalg

    Her finder du en liste over kontaktpersoner på Folkebevægelsens (...)

  • Lokale komiteer og kollektive medlemmer

    Folkebevægelsens komiteer og kontaktpersoner Folkebevægelsen mod EU har (...)