fbpx
skip to Main Content

Lokale komitéer

Folkebevægelsen mod EU har omkring 60 lokale komitéer og kontaktpersoner rundt om i landet.

Du er til enhver tid velkommen til at tage kontakt til Folkebevægelsen mod EU’s kontaktpersoner samt deltage i arrangementer i alle vores lokale komitéer.

I kalenderen her på hjemmesiden kan du se, hvor og hvornår det næste arrangement i en af vores lokale komitéer.

Find din lokale komité og kontaktperson herunder.

Vi glæder os til at se dig!

Liste over lokale komitéer

📍Amager-Amagerland

Carl-Aage Jensen
📞 3029 7374
📧 caaj1108@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Ballerup-Herlev-Smørum

Conni Falkenblad
📞 2116 0070
📧 connifalkenblad@hotmail.com 

📍Brønshøj-Husum-Vanløse

Karina Rohr Sørensen
📞 4035 4294
📧 karinarohr@gmail.com

📍Christianshavn/Indre by

Birte Uhre Pedersen
📧 birteuhre@gmail.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Frederiksberg

Per Aabel
📞 2026 1948
📧 pivanaa@gmail.com

📍Gentofte-Hellerup

Ida Jørgensen
📞 2888 1241
📧 ida2870@gmail.com

📍Hvidovre

Inge Søborg
📞 6076 0092
📧 ingesoeborg@gmail.com

📍Nordvest

Jean Thierry
📞 2118 9265
📧 jean@fremtidsmaskinen.dk

📍Nørrebro

Helge Knudsen
📞 2231 6387
📧 helgeknuds@gmail.com

📍Rødovre

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Syd-Vest og Sydhavnen

Anni Thomsen
📞 2823 2019
📧 thomsen.anni.4@hotmail.com

📍Valby

Helle Bruun
📞 6083 5573
📧 helle.vester2269@gmail.com

📍Vestegnen

Bo Møller
📞 3166 7360
📧 lbjm@mail1.stofanet.dk

📍Vesterbro

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Østerbro

Ole Gleerup
📞 2077 2730
📧 olegleerup@outlook.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Greve

Ulf Kobbernagel
📞 2280 6608
📧 ukobber@gmail.com

📍Køge og Stevns

Elisabeth Bergsøe
📞 2619 8885
📧 elisabeth@alotola.dk

📍Roskilde

Svend Erik Christensen
📞 4635 1857
📧 agerhonevej15@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Vestsjælland

Elma Lindberg
📞 3062 6685
📧 naver@mail.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Haslev

Bent Kunding
📞 2573 9930
📧 bentkunding1943@gmail.com

📍Holbæk og Odsherred

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Falster

Glenn Dalsasso Olsen
📞 2173 7989
📧 dalsasso@sol.dk

📍Lolland

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Næstved

Tommy Lindegaard
📞 3040 1956
📧 tommy@123mail.dk

📍Vordingborg

Rose-Marie Christensen
📞 2711 1874
📧 nallerose@mail.dk

📍Frederikssund-Egedal

Jan Vogel
📞 2721 0783
📧 janvogel@privat.dk

📍Halsnæs

Jan Mortensen
📞 4045 6179
📧 jmort.mail@gmail.com

📍Helsingør

Ole Bjerregaard Nielsen
📞 5363 7512
📧 ponielsen@outlook.dk

Jørgen Manniche
📞 6067 6815
📧 joerma@webspeed.dk
.

Jørgen Raffnsøe (sekretær)
📞 2324 2142
📧 raf@hedvig.org

📍Hillerød

Gerhardt Wehlitz
📞 3063 7118
📧 gewe@live.dk

📍Bornholmskomitéen mod EU

Jens Kristiansen
📞 3215 2676
📧 jensikris@gmail.com

Børge Olsen
📞 2032 7858
📧 olsenboerge@hotmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Aalborg-Nørresundby-Hjørring

Kontor:
Folkebevægelsen mod EU
Søndergade 12, postboks 1401
9100 Aalborg
📞 98 13 96 81

Kjeld Richter-Mikkelsen
📞 2124 6653
📧 kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Gitte Thomsen
📞 2020 9140
📧 folket@folketsradio.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Brønderslev

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Sæby/Frederikshavn

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Himmerland

Jørgen Grøn
📞 3048 1976
📧 jg@sjostrup.dk

📍Jammerbugt

Jan Højen
📞 2234 5270
📧 j.k.hoejen@gmail.com

Lis Jensen
📞 2149 5981
📧 feddet15@gmail.com

📍Midt-og Vestjylland

Thorkil Sohn
📞 2926 2307
📧 thorkil.sohn@mail.dk

📍Herning-Brande

Hans Kristian Steffensen
📞 3514 3243
📧 hanskristiansteffensen@gmail.com

📍Skanderborg-Odder

Rikke Bay
📞 2344 1241
📧 rikkebay@dlgmail.dk

📍Skive

Jens Christian Jensen
📞 6074 4360
📧 jenli@energimail.dk

📍Thy-Mors

Gustav Sieg Sørensen
📞 5172 4673
📧 gustav.sieg.1951@godmail.dk

📍Viborg

Merete Christoffersen
📞 4118 9146
📧 gert.lundoe@gmail.com

📍Djursland

Karen Sunds
📞 3091 1271
📧 karen.sunds@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Randers

Michael Rützou
📞 2186 0069
📧 obastard99@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Ry

Heidi Andersen 
📞 8689 0188
📧 heidiand@protonmail.com

📍Silkeborg

Bent Ove Pedersen
📞 3131 1167
📧 bentovep@gmail.com

📍Århus

Jakob Lindblom
📞 6178 5456
📧 jakob.lindblom@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Assens

Folmer Riis
📞 6226 1726
📧 riis@it.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Fåborg/Midtfyn

Brian Jaminson
📞 2122 6279
📧 bjaminson@mail.tele.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Langeland

Bent Hansen
📞 5136 2662
📧 bh51362662@gmail.com

Leif Koch Madsen
📞 9199 9389
📧 lekoma@mail.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Odense

John Jeppesen
📞 2617 4561
📧 johnjeppe47@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Nordfyn

Carsten Rasmussen
📞 2282 3606
📧 carsten_rasmussen178@hotmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Svendborg

Henrik Nedergaard
📞 6222 8959
📧 nedergaard1007@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

📍Østfyn

Benny Pieszak
📞 6140 9471
📧 pieszak@tdcspace.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Sønderjylland

Niels Jørgen Bæk Paulsen
📞 2614 6222
📧 niels_j@live.dk

Vagn Christensen
📞 2057 0067
📧 vagnc@retsforbundet.dk

📍Esbjerg

Carlo Hermansen
📞 2097 0721
📧 carlo.hermansen@3f.dk

 Følg komitéen på Facebook

📍Fredericia og Vejle

Arne Gørges
📞 6048 4285
📧 arnesolar@hotmail.com 

📍Horsens

Administreres pt. af Landssekretariatet
📞 3536 3740
📧 fb@folkebevaegelsen.dk

📍Kolding

Mikael Betzer
📞 2615 6682
📧 betzer@profibermail.dk

 Følg komitéen på Facebook

Login til komitékontakter:
ForeningLet: Klik HER

Back To Top