fbpx skip to Main Content

Lokale komitéer

Folkebevægelsen mod EU har omkring 60 lokale komitéer og kontaktpersoner rundt om i landet.

Du er til enhver tid velkommen til at tage kontakt til Folkebevægelsen mod EU’s kontaktpersoner samt deltage i arrangementer i alle vores lokale komitéer.

I kalenderen her på hjemmesiden kan du se, hvor og hvornår det næste arrangement i en af vores lokale komitéer.

Find din lokale komité og kontaktperson herunder.

Vi glæder os til at se dig!

Lokalkomitéer

 Amager-Amagerland

Carl-Aage Jensen
 3029 7374
 caaj1108@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

 Ballerup-Herlev-Smørum

Conni Falkenblad
 2116 0070
 connifalkenblad@hotmail.com

 Brønshøj-Husum-Vanløse

Karina Rohr Sørensen
 4035 4294
 karinarohr@gmail.com

 Bornholm

Jens Kristiansen
 3215 2676
 jensikris@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

 Christianshavn/Indre by 

Birte Uhre Pedersen
 birteuhre@gmail.dk

 Følg komitéen på Facebook

 Frederiksberg

Per Aabel
 2026 1948
 pivanaa@gmail.com

 Frederikssund-Egedal

Jan Vogel
 2721 0783
janvogel@privat.dk

Gentofte-Lyngby-Gladsaxe

Ida Jørgensen
 2888 1241
 ida2870@gmail.com

 Halsnæs

Jan Mortensen
4045 6179
jmort.mail@gmail.com

 Helsingør

Ole Bjerregaard Nielsen
5363 7512
ponielsen@outlook.dk

Jørgen Manniche
6067 6815
joerma@webspeed.dk

 Hillerød

Gerhardt Wehlitz
 3063 7118
gewe@live.dk

 Hvidovre

Inge Søborg
 6076 0092
 ingesoeborg@gmail.com

 Nordvest

Jean Thierry
 2118 9265
 jean@fremtidsmaskinen.dk

  Nørrebro

Helge Knudsen
 2231 6387
 helgeknuds@gmail.com

 Rødovre

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Syd-Vest og Sydhavnen

Bo Winding
31333296
qxp@bille.dk

 Valby

Helle Bruun
 6083 5573
 helle.vester2269@gmail.com

 Vestegnen

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Vesterbro

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Østerbro

Ole Gleerup
 2077 2730
 olegleerup@outlook.com

 Følg komitéen på Facebook

 Assens

Folmer Riis
6226 1726
riis@it.dk

Følg komitéen på Facebook

 Esbjerg

Carlo Hermansen
2097 0721
carlo.hermansen@3f.dk

Følg komitéen på Facebook

 Fredericia og Vejle

Arne Gørges
6048 4285
arnesolar@hotmail.com

 Fåborg/Midtfyn

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

Følg komitéen på Facebook

 Horsens

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

 Kolding

Mikael Betzer
2615 6682
betzer@profibermail.dk

Følg komitéen på Facebook

 Langeland

Bent Hansen
5136 2662
bh51362662@gmail.com

Leif Koch Madsen
9199 9389
lekoma@mail.dk

Følg komitéen på Facebook

 Nordfyn

Carsten Rasmussen
2282 3606
carsten_rasmussen178@hotmail.com

Følg komitéen på Facebook

 Odense

Tommy Damgaard
6037 4097
 damgaard.tommy@gmail.com

René Holmvard
2077 6851
 reneholmvard@gmail.com

Følg komitéen på Facebook

 Svendborg

Henrik Nedergaard
2213 9813
nedergaard1007@gmail.com

Følg komitéen på Facebook

 Sønderjylland

Niels Jørgen Bæk Paulsen
2614 6222
niels_j@live.dk

Vagn Christensen
2057 0067
vagn@rava.dk

 Østfyn

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

Følg komitéen på Facebook

 Falster

Glenn Dalsasso Olsen
 2173 7989
 dalsasso@sol.dk

 Greve

Ulf Kobbernagel
 2280 6608
 ukobber@gmail.com

 Haslev

Bent Kunding
 2573 9930
 bentkunding1943@gmail.com

 Holbæk og Odsherred

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Køge og Stevns

Elisabeth Bergsøe
 2619 8885
 elisabethbergsoe@gmail.com

 Lolland

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Følg komitéen på Facebook

 Næstved

Tommy Lindegaard
 3040 1956
 tommy@123mail.dk

 Roskilde

Svend Erik Christensen
 4635 1857
 agerhonevej15@gmail.com

 Følg komitéen på Facebook

 Vestsjælland

Elma Lindberg
 3062 6685
 naver@mail.dk

 Følg komitéen på Facebook

 Vordingborg

Rose-Marie Christensen
27111874
 nallerose@mail.dk

 Aalborg & Nørresundby

Kontor:
Folkebevægelsen mod EU
Søndergade 12, postboks 1401
9100 Aalborg
 9813 9681

Kjeld Richter-Mikkelsen
 2124 6653
kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Gitte Thomsen
 2020 9140
 folket@folketsradio.dk

 Følg komitéen på Facebook

 Brønderslev

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Himmerland

Susanne Vokstrup
29677829
susanne@vokstrup.dk

 Hjørring

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Jammerbugt

Jan K. Højen
2234 5270
 jan.k.hoejen@gmail.com

Lis Jensen
2149 5981
feddet15@gmail.com

 Sæby/Frederikshavn

Administreres pt. af Landssekretariatet
 3536 3740
 fb@folkebevaegelsen.dk

 Djursland

Karen Sunds
3091 1271
karen.sunds@gmail.com

Følg komitéen på Facebook

 Herning-Brande

Hans Kristian Steffensen
3514 3243
hanskristiansteffensen@gmail.com

 Midt-og Vestjylland

Thorkil Sohn
2926 2307
thorkil.sohn@mail.dk

 Randers

Michael Rützou
2186 0069
obastard99@gmail.com

Følg komitéen på Facebook

 Ry

Heidi Andersen 
8689 0188
heidiand@protonmail.com

 Silkeborg

Bent Ove Pedersen
3131 1167
bentovep@gmail.com

 Skanderborg-Odder

Rikke Bay
2344 1241
rikkebay@dlgmail.dk

 Skive

Jens Christian Jensen
6074 4360
jenli@energimail.dk

 Thy-Mors

Gustav Sieg Sørensen
5172 4673
gustav.sieg.1951@godmail.dk

 Viborg

Merete Christoffersen
4118 9146
gert.lundoe@gmail.com

 Århus

Jakob Lindblom
6178 5456
jakob.lindblom@gmail.com

Følg komitéen på Facebook

Login til komitékontakter:

Folkebevægelsen mod EU's Landssekretariat

Adresse:

Lyngbyvej 42
2100 København Ø

(+45) 3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Åbnings- og telefontider:

Tirsdage, onsdage og torsdage:
10:00 - 12:00 og 13:00 - 15:00

Mandage og fredage:
Telefonen er lukket og besøg på sekretariatet er efter aftale.

Tilmeld dig vores digitale nyhedsbrev

Back To Top