fbpx skip to Main Content

Lokale komitéer

Folkebevægelsen mod EU har omkring 60 lokale komitéer og kontaktpersoner rundt om i landet.

Du er til enhver tid velkommen til at tage kontakt til Folkebevægelsen mod EU’s kontaktpersoner samt deltage i arrangementer i alle vores lokale komitéer.

I kalenderen her på hjemmesiden kan du se, hvor og hvornår det næste arrangement i en af vores lokale komitéer.

Find din lokale komité og kontaktperson herunder.

Vi glæder os til at se dig!

Amager-Amagerland

Carl-Aage Jensen
3029 7374
caaj1108@gmail.com

Ballerup-Herlev-Smørum

Conni Falkenblad
2116 0070
connifalkenblad@hotmail.com

Brønshøj-Husum-Vanløse

Karina Rohr Sørensen
4035 4294
karinarohr@gmail.com

Bornholm

Jens Kristiansen
3215 2676
jensikris@gmail.com

Christianshavn/Indre by 

Birte Uhre Pedersen
birteuhre@gmail.dk

Frederiksberg

Per Aabel
2026 1948
pivanaa@gmail.com

Frederikssund-Egedal

Jan Vogel
2721 0783
janvogel@privat.dk

Gentofte-Lyngby-Gladsaxe

Ida Jørgensen
2888 1241
ida2870@gmail.com

Halsnæs

Jan Mortensen
4045 6179
jmort.mail@gmail.com

Helsingør

Ole Bjerregaard Nielsen
5363 7512
ponielsen@outlook.dk

Jørgen Manniche
6067 6815
joerma@webspeed.dk

Hillerød

Gerhardt Wehlitz
3063 7118
gewe@live.dk

Hvidovre

Inge Søborg
6076 0092
ingesoeborg@gmail.com

Nordvest

Jean Thierry
2118 9265
jean@fremtidsmaskinen.dk

Nørrebro

Helge Knudsen
2231 6387
helgeknuds@gmail.com

Rødovre

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Syd-Vest og Sydhavnen

Bo Winding
3133 3296
qxp@bille.dk

Valby

Helle Bruun
6083 5573
helle.vester2269@gmail.com

Vestegnen

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Vesterbro

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Østerbro

Ole Gleerup
2077 2730
olegleerup@outlook.com

Assens

Folmer Riis
6226 1726
riis@it.dk

Esbjerg

Carlo Hermansen
2097 0721
carlo.hermansen@3f.dk

Fredericia og Vejle

Arne Gørges
6048 4285
arnesolar@hotmail.com

Fåborg/Midtfyn

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Horsens

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Kolding

Mikael Betzer
2615 6682
betzer@profibermail.dk

Langeland

Bent Hansen
5136 2662
bh51362662@gmail.com

Leif Koch Madsen
9199 9389
lekoma@mail.dk

Nordfyn

Carsten Rasmussen
2282 3606
carsten_rasmussen178@hotmail.com

Odense

Tommy Damgaard
6037 4097
damgaard.tommy@gmail.com

René Holmvard
2077 6851
reneholmvard@gmail.com

Svendborg

Henrik Nedergaard
2213 9813
nedergaard1007@gmail.com

Sønderjylland

Niels Jørgen Bæk Paulsen
2614 6222
niels_j@live.dk

Vagn Christensen
2057 0067
vagn@rava.dk

Østfyn

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Falster

Glenn Dalsasso Olsen
2173 7989
dalsasso@sol.dk

Greve

Ulf Kobbernagel
2280 6608
ukobber@gmail.com

Haslev

Bent Kunding
2573 9930
bentkunding1943@gmail.com

Holbæk og Odsherred

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Køge og Stevns

Elisabeth Bergsøe
2619 8885
elisabethbergsoe@gmail.com

Lolland

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Næstved

Tommy Lindegaard
3040 1956
tommy@123mail.dk

Roskilde

Svend Erik Christensen
4635 1857
agerhonevej15@gmail.com

Vestsjælland

Elma Lindberg
3062 6685
naver@mail.dk

Vordingborg

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Aalborg & Nørresundby

Kontor:
Folkebevægelsen mod EU
Søndergade 12, postboks 1401
9100 Aalborg
9813 9681

Kjeld Richter-Mikkelsen
2124 6653
kjeld.richter.mikkelsen@gmail.com

Gitte Thomsen
2020 9140
folket@folketsradio.dk

Brønderslev

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Himmerland

Susanne Vokstrup
2967 7829
susanne@vokstrup.dk

Hjørring

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Jammerbugt

Jan K. Højen
2234 5270
jan.k.hoejen@gmail.com

Lis Jensen
2149 5981
feddet15@gmail.com

Sæby/Frederikshavn

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Djursland

Karen Sunds
3091 1271
karen.sunds@gmail.com

Herning-Brande

Hans Kristian Steffensen
3514 3243
hanskristiansteffensen@gmail.com

Midt-og Vestjylland

Thorkil Sohn
2926 2307
thorkil.sohn@mail.dk

Randers

Michael Rützou
2186 0069
obastard99@gmail.com

Ry

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Silkeborg

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Skanderborg-Odder

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Skive

Jens Christian Jensen
6074 4360
jenli@energimail.dk

Thy-Mors

Administreres pt. af Landssekretariatet
3536 3740
fb@folkebevaegelsen.dk

Viborg

Merete Christoffersen
4118 9146
gert.lundoe@gmail.com

Århus

Jakob Lindblom
6178 5456
jakob.lindblom@gmail.com

Login til komitékontakter:

Back To Top